Kontakt

Kontaktní adresa:
Pěstitelská Pálenice
Červený Potok
Filip Štelbaský
Červený Potok 83
561 69 Králíky

tel.: 737 919 042
palenicecp@seznam.cz

Příjem kvasu po telefonické dohodě.

podrobnosti Zde

Úvodní stránka Postup vypalování

PostHeaderIcon Kvasy a jejich příprava

Existuje několik obecných zásad pro přípravu kvasu. Je potřeba používat ovoce jen kvalitní, plné cukru ( dobře vyzrálé ), v žádném případě nahnilé, nebo plesnivé. Ovoce je potřeba očistit, odstranit listy, stopky, rozdrtit a nechat kvasit v kvasných nádobách, které mohou být ze dřeva, skla, plastu, nebo nerezu. Optimální variantou pro pěstitele jsou sudy, které jsou z plastu, avšak musí být důkladně vymyté. Kvašení probíhá dle druhu ovoce různě dlouho a mělo by probíhat za stálé teploty okolo 15-18 stupňů Celsia na dobře větraném místě – optimálně mimo přímé slunce v nějakém přístřešku, či stodole ( ovšem bez existence možných výparů či jiného aroma, které by mohlo narušit přípravu kvasu ).

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Ovocná pálenka, její zrání, úprava

Ovocná pálenka se vyznačuje typickou charakteristikou surovin, aroma a chuti. Ovocné pálenky se vyrábějí výhradně z ovoce bez jakýchkoliv chemických příměsí, tím je dána kvalita a také důvod proč je tak poptávaným a ceněným zbožím nejen u nás.
Jedná se o přírodní výrobek, jenž hravě porazí ve všech svých kvalitativních parametrech průmyslově vyráběné destiláty. Ovocná pálenka není vyráběna z nepřírodních „chemických“ surovin, které jsou naproti tomu spolu s různými „dochucovadly“ a chemickými aroma přidávány do průmyslových destilátů o jejichž „přírodní čistotě“ se tak dá s úspěchem pochybovat.

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Pěstitelské pálení

Pálení ovocných kvasů je tradiční metodou zpracování ovoce. V případě pěstitelského pálení se jedná o výjimku ze zákonů o lihu a o spotřební dani a je oproti standardní výrobě destilátů zatíženo nižší spotřební daní, která je na něj uvalována.
Aby se jednalo o pěstitelské pálení musí toto pálení splňovat několik podmínek. První podmínkou je, že zpracovávané ovoce je z pěstitelské činnosti pěstitele a nebo bylo získáno jako deputát, nebylo získáno nákupem apod. Další podmínkou je omezení výroby alkoholu na rodinu pěstitele a jedno období ( odpovídá jednomu roku, od 1.7. roku do 30.6. roku následujícího ).

Celý článek...

 


Anketa
Jáká pálenka je ta Vaše nej...?
 
Statistiky
Dnes: Pro 11, 2017
svátek má:


Palenice cerveny potok, pristupy.
   Návštěvnost:
Pestitelska Palenice Cerveny potok Orlicke horyDnes:49
Pestitelska Palenice Cerveny potok Orlicke horyVše od1/2011:193897
Právě online: 14
IP: 54.227.51.103

Počasí Pardubický kraj
Počasí u nás: